Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga, siekdama tęsti tarpukario Lietuvos Birutiečių tradicijas, pradėjo literatūrinių vakaronių ciklo susitikimus. Pirmajame susitikime dalyvavo  Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris pristatė ir su dalyviais aptarė savo autorinę knygą „Aš esu Vanagas“. Renginyje dalyvavo ir savo šeimos patirtimis dalinosi knygos „Aš esu Vanagas“ pagrindinio herojaus, partizano Adolfo Ramanausko – Vanago anūkė plk. ltn. Inga Jancevičienė.  

Renginys vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo akademijos, Karo mokslų informacijos ir leidybos centre, kuriame įsikūrusi garbingą istoriją menanti skaitykla.

Literatūrinių vakaronių tikslas – įtraukti karių šeimų bendruomenes narius bei Lietuvos kariuomenėje ir Krašto apsaugos sistemoje tarnaujančius ir dirbančius asmenis į literatūrinių kūrinių skaitymą, aktualių knygų aptarimą, diskusijas. Taip pat keliauti į ekskursijas knygose aprašytais takais.

Pirmojo susitikimo metu dalyviai buvo kviečiami skaityti pristatytą knygą „Aš esu Vanagas“ ir vasaros metu keliauti į žygį Adolfo Ramanausko – Vanago kovų keliais.

Literatūros vakarų ciklą planuojama organizuoti kiekvieną mėnesį. Sekantis susitikimas vyks 2021 m. rugsėjo 7 d.

Nuotr. A. Pliadis