Su ašaromis akyse ir šiltais apsikabinimais, su maloniu nuovargiu ir dainomis širdyse bei lūpose atsisveikinome užbaigę savaitės laiko stovyklos kelionę kartu. Iš šių metų stovyklos “Mes Lietuvai“ išsinešame ypatingai daug – istorinių ir minėtinų svarbių datų ir jų paslapčių, klajonių ir žygių po Kernavės piliakalnius potyrius, pažintis su ukrainietėmis ir jų karo istorijomis, karinių rikiuočių ir disciplinos ypatumus, itin prasmingų pasakojimų iš susitikimų su mūsų pranešėjais ir svečiais.

Mes labai džiaugiamės, kad mūsų stovyklą aplankė ypatingos Lietuvos asmenybės. Apie Dainuojančią revoliuciją, kuri įvardinama, kaip mūsų istorijos brangakmenis, apie Roko maršo svarbą ir unikalų muzikos vaidmenį Lietuvos sąjūdžio kontekste dalinosi Algirdas Kaušpėdas. Apie savanorystės svarbą ir jos prasmę jaunimo gyvenime pasakojo Edmundas Jakilaitis, dalyvaujantis ir sukūręs daug prasmingų projektų Lietuvoje, grįstų savanorystės pagrindu. Apie filmą „Šuolis“ ir jo kūrybinį procesą, vaikai galėjo išgirsti iš filmo režisierės Giedrės Žickytės lūpų. Apie laisvės svarbą, Simo Kudirkos herojų, filmo kūrimo užkulisius, jo įvertinimus tarptautiniame lygmenyje, kaip kilo idėja kurti šį filmą ir koks sekantis Giedrės filmas laukia mūsų netolimoje ateityje. Garbingų svečių ciklą stovykloje užbaigėme išskirtinės asmenybės – Jo Eminencijos Sigito Tamkevičiaus palaimintu vizitu. Kardinolas papasakojo, kaip kilo idėja leisti Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kroniką, kas įkvėpė ir iš kur sėmėsi drąsos redaguoti Kroniką 11 metų pogrindyje. Po to tiek pat laiko už šią veiklą praleisti lageryje ir kalėjime.

„Drąsus yra ne tas, kuris neturi baimių, drąsus yra tas, kuris sugeba įveikti savo baimes, vardan Lietuvos“, – išgirdome iš didžiai gerbiamo Kardinolo. Šių prasmingų žodžių vedini sugrįžtame iš stovyklos į savo gyvenimus, priminsime sau ir kitiems kasdieną apie drąsą.

Nuoširdžiausią AČIŪ tariame Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija už skirtą dalinį finansavimą stovyklos įgyvendinimui, Lietuvos kariuomenė ir jos pajėgoms Lietuvos Karinės oro pajėgos / LTU Air Force @Karinėsjūrųpajėgos Specialiųjų operacijų pajėgos „Aitvaras”Gedimino štabo batalionas, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Alytaus ir Marijampolės skyriams už visokeriopą pagalbą ir paramą organizuojant ir įgyvendinant stovyklą bei jos veiklas. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM už pranešimą ir praktinius užsiėmimus apie pilietinį pasipriešinimą.

Ir didžiausia padėka sesėms Birutietėms, kurios padėjo įgyvendinti šį mūsų prasmingą projektą – Rasa, Rūta, Ona, Inga, Giedrė, Brigita, Indrė. Stovyklos vadovams pedagogams – Eglei, Kasparui, Natalijai už tai, kad pripildėte vaikų mintis ir širdis naujais įspūdžiais, atradimais ir dainomis bei kariams Vaigai, Bogdanui, Virginijai, Mantui – už iniciatyvumą, karinių ir patriotinių vertybių diegimą jaunajai kartai ir svarią paramą stovyklos metu. Ačiū!

Tikimės susimatyti kitais metais ten pat – mylimiausioje pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo stovykloje „Mes – Lietuvai“.