Stovykla „Mes-Lietuvai“ – nepakartojama patirtis, kupina nuotykių ir puikių prisiminimų!

Su įsimintinų prisiminimų prisigėrusia širdimi bei šypsenomis veiduose vadovai ir vaikai atsisveikino su nuotykių kelione. Kurti Lietuvos ir Ukrainos širdžių draugystę, bendrystę ir ugdyti vaikų pilietiškumo dvasią – visa tai buvo fantastiška.

Stovyklos dienomis vaikus aplankė daug įdomių ir įkvepiančių svečių, pasidalinusių savo patirtimi su stovyklautojais, bei padėjusių giliau pažvelgti į šiemet minimas istorines datas.

Lietuvos istorikas, profesorius Alfredas Bumblauskas, stovyklautojams papasakojo apie Lietuvos sostinę Vilnių ir Gedimino laiškų istoriją bei Lietuvos ir Ukrainos istorijų sąsajas.

Istorijos mokytojas Mindaugas Nefas pasidalino įdomia istorija apie Vladą Putvinskį – Pūtvį. Mus lydėjo istorija apie Žmogų. Tautą. Absoliutą ir Lietuvos Šaulių sąjungą anuomet ir dabar, o Lietuvos karo istorikas ir politikas Valdas Rakutis sudomino vaikus pasakojimu apie Klaipėdos krašto prijungimą prie Lietuvos. Tai buvo vienas svarbiausių XX amžiaus Lietuvos geopolitinių laimėjimų.

Iki širdies gelmių vaikus sudomino garbinga viešnia – Joana Ulinauskaitė Mureikienė, Lietuvos pasipriešinimo tarybiniam okupaciniam rėžimui dalyvė, politinė kalinė – tremtinė, gydytoja. Tremties patirtis visam gyvenimui liko jos žaizda, neišdildoma istorija, kuria ji padėjo vaikams suprasti, kokia svarbi yra viltis bei meilė Tėvynei. Gyvi tremties liudijimai sujaudino ir nepaliko abejingų.

Vienas įsimintiniausių šios stovyklos susitikimų – su keliautoju Aurimu Valujavičiumi, kuris neseniai perplaukė Atlanto vandenyną irkline valtimi. Aurimo savo žygdarbiu įamžino S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą prieš 90 metų. Toks keliautojo pasirinkimas ir savos istorijos kūrimas įkvėpė vaikus niekada nesustoti, siekti savo svajonių ir nepasiduoti užklupus net ir sunkiausioms emocijoms.

Karo muziejaus atstovai supažindino stovyklautojus su Lietuvos didvyriais – Steponu Dariu ir Stasiu Girėnu. Jie papasakojo apie jų indėlį ir išskirtinį pasiekimą – skrydį per Atlantą lėktuvu „Lituanica“. Vaikams buvo pristatyti ir istoriniai karių šarvai.

Ypatinga pažintis laukė su ats. plk. Gintaru Bagdonu, kuris vedė sovietų sąjungos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos istoriniais vingiais. Papasakojo apie NATO svarbą, Lietuvos kariuomenę, pasidalino savo asmenine patirtimi.

Stovyklą aplankė garbus svečias, Lietuvos garbės konsulas Luhansko strityje– Robertas Gabulas, kuris atvežė vaikams dovanų, o su stovyklautojais iš Ukrainos bendravo jų gimtąja kalba.

Kiekvienas svečias praturtino vaikų žinias, suteikė gerų emocijų ir įkvėpė.

Stovyklautojų dienos buvo kupinos šokių, dainų ir kūrybiškumo. Kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendu gimė trumpa stovyklos daina, atspindinti stovyklos dvasią. Su režisieriumi, multiplikatoriumi Gediminu Šiauliu vaikai kūrybiškumą išreiškė kurdami meninius, istorinius, multiplikacinius filmukus iš modelino.

Stovyklos metu būta ir netikėtumų – iš padangių, sraigtasparnio, nusileido karys su skanėstais.

Netrūko aktyvumo, komandinių žaidimų ir naktinių žygių. Apglėbė ir jauki bendrystė sėdint prie laužo su patriotinėmis, tautinėmis dainomis. Prie laužo liepsnos džiaugsmu degė ir vaikų akys.

Dėkojame visiems vaikams, kurie su atsidavimu ir meile padėjo sukurti šią nuostabią patirtį. Jų pastangos, darbai ir šmaikštumas liko mumyse. Buvo gera stebėti Lietuvos ir Ukrainos karių vaikų bendrystę – kūrybą, šokius, žaidimus ir tiesiog draugystę.

Nuoširdžiai dėkojame stovyklos vadovams už atsidavimą, kantrybę, už originalias veiklas ir darbą, kuris skatina vaikus augti, mokytis bei puoselėti pilietiškumą, patriotiškumą.

Tariame ypatingą AČIŪ visiems prisidėjusiems prie šios stovyklos, be jūsų ji nebūtų tokia ypatinga.

Vadovams: Daiva Budvytienė , Egidijus Ševelis , Pijus Kalindra , Gabija Vaitkutė , Žanas Alojan , Vaidas Burba. Sesėms ukrainietėms: Ольга Алексійчук, Наталья Панченко.

Stovyklos lektoriams ir edukatoriams: Gintaras Bagdonas Mindaugas Nefas , Alfredas Bumblauskas , Aurimas Valujavičius , Valdas Rakutis , Joana Mureikienė , Gediminas Šiaulys , Eglė Vyšniauskienė , Vytauto Didžiojo karo muziejus , Lietuvos šaulių sąjunga gen. Povilo Plechavičiaus šaulių 6-oji rinktinė ir jauniesiems šauliams.

Už pagalbą atvežant vaikus iš/į Ukrainos: Robertas Gabulas , Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade , Židrūnas Šadauskis .

DĖKOJAME Lietuvos kariuomenė , Brigada „Žemaitija“ , Karinių oro pajėgų Šiaulių Aviacijos bazė / LAF Šiauliai Air Base , Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė , Krašto apsaugos savanorių pajėgos Bigbendui ir atlikėjui Jurgis Bruzga .

Už finansinę paramą: Krašto Apsaugos Ministerija už dalinį finansavimą projekto lėšomis , Stiprūs Kartu , tėvams, bei visuomenei, paaukojusiai renginių metu.

Su meile ir dėkingumu laukiame kitų metų. Tegul ši kelionės tęsiasi visų širdyse, o stovykla „Mes-Lietuvai“ tampa ne tik prisiminimais, bet ir dalimi gyvenimo vertybių.

Žydėkim, tyrinėkim ir Tėvynę mylėkim! 

Nuotraukų autorė – Gabija Vaitkutė