Šį savaitgalį, spalio 22-24 d. vyko pagarbos ir paramos renginys „In Memoriam“. LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos organizuojamas renginys sulaukė itin didelio dalyvių skaičiaus ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje bendruomenėje. Renginio idėja kasmet vis labiau plečiasi geografiškai – šiais metais „In Memoriam“ vyko Belgijoje, Danijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, JAV, Estijoje, Kanadoje, Malyje, Portugalijoje, Sakartvele, Vietname, Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Šiuos paminėjimo renginius organizuoja užsienyje tarnaujantys Lietuvos kariai kartu su vietos lietuvių bendruomenėmis, taip pat NATO sąjungininkai ir jų šeimos. 

Prasminga tradicija tapęs renginys skirtas atminti ir pagerbti šiais metais žuvusius ir mirusius Lietuvos karius. Renginio metu buvo vykdoma paramos akcija skirta paremti mirusių karių šeimas. Viso savaitgalio metu surinkta daugiau nei 7157 eurų lėšų. Aukoti dar galima iki spalio 31 d., trumpuoju numeriu – 1484 (auka – 2 eur) arba pavedimu į nurodytą organizacijos sąskaitą.

Surinktos lėšos bus perduotos keturiolikai 2020–2021 metais mirusių karių šeimų. Šiais metais dėl epidemiologinės situacijos tiek kariniai daliniai bei pajėgos, tiek visi asmenys, gyvenantys Lietuvoje ar užsienyje buvo kviečiami dalyvauti virtualiame bėgime savo pasirinktoje vietoje, įkelti nuotrauką į socialinius tinklus su grotažyme #InMemoriamKariams ir pagerbti per anksti išėjusius Lietuvos karius bei auka paremti jų šeimas.

Birutietės dėkoja visiems geros valios žmonėms, kurie bėgdami pagerbė karius ir aukojo jų šeimoms. Šiais metais prie pagarbos bėgimo „In Memoriam“ prisidėjo ponia Diana Nausėdienė, olimpiečiai Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė ir Andrejus Zadneprovskis, kurie kartu su Birutietėmis bėgimu pagerbė išėjusius karius. Taip pat prie renginio prisidėjo Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius, režisierius Ramūnas Cicėnas, dainų kūrėjas, dainininkas Gabrielius Liaudanskas – Svaras ir Deivis Norvilas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija, gerb. ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenė, kariuomenės vadas gen. ltn Valdemaras Rupšys, Lietuvos kariuomenės pajėgos – Sausumos pajėgos, Karinės jūrų pajėgos, Lietuvos Karinės oro pajėgos, Specialiųjų operacijų pajėgos „Aitvaras”, taip pat Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdyba, Lietuvos Kariuomenės Karo policija, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas – jų vadai, vienetų vadai ir visi kiti kariuomenės vienetai, jų kariai, kurie palaikė, svariai prisidėjo bei padėjo organizuoti šių metų renginį „In Memoriam”.

Ir amžina pagarba bei dėkingumas telydi vardus visų, kurie buvote ir esate vienybėje kartu!

Birutietės, kaip karių šeimų ambasadorės, kartu su kariuomenės ir visuomenės pagalba visuomet pasiruošusios padėti karių šeimoms. Pirmą kartą šis bėgimas buvo surengtas 2015 metų rudenį, kai vieno maratono metu mirė jaunas karininkas. Taip Birutietėms kilo mintis atminimo renginiu pagerbti visus per metus įvairiomis aplinkybėmis žuvusius ar mirusius karius. 

Nuotr. A. Pliadis, Lietuvos Kariuomenė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra.