Šių metų spalio 22 d. 11 val. Vingio parke, Vilniuje vyks pagarbos ir paramos atminimo Lietuvos kariams renginys „In Memoriam“. Renginys organizuojamas jau aštuntą kartą, kviečiantis pagerbti tuos, kurie buvo pasiryžę paaukoti savo gyvenimą už kiekvieną iš mūsų. Kartu bus vykdoma labdaros akcija, kurios metu renkamos lėšos, siekiant paremti karių šeimas. Šiais metais bėgimu bus pagerbti ir Ukrainoje žuvę kariai. 

„Šių dienų kontekste, kai šalia mūsų vyksta baisus karas, kviečiame atsigręžti į karius – žmones, kurie visada pasiruošę atiduoti gyvybę už savo šalį. Renginys „In Memoriam“, yra skirtas pagerbti karius, kurie nešiojosi Lietuvą savo širdyse ir buvo pasiruošę ją ginti, tačiau paliko mus ir savo šeimas, kuriomis norime pasirūpinti. Gražia ir prasminga tradicija jau aštuntus metus besitęsiantis renginys sutelkia vis daugiau geros valios žmonių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kviečiame telktis šiemet ir atiduoti didžiausią pagarbą mūsų kariams“, – teigia LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos pirmininkė Aušra Mažonė.

Šiais metais bus pagerbti aštuoni Lietuvos kariuomenės kariai, kurių dauguma buvo šeimų maitintojai, be kurių liko nepilnamečiai vaikai. Pagarba bėgimu bus atiduota ir žuvusiems Ukrainos kariams, kurie kovoja už mūsų visų laisvę ir jos vertybes.

Bėgimas „In Memoriam“ organizuojamas ne tik Lietuvoje, tačiau savo iniciatyva prie šio renginio prisijungia ir NATO kariai dislokuoti Lietuvoje bei užsienyje tarnaujantys Lietuvos kariai kartu su geranoriškai nusiteikusiais užsieniečiais. Pernai be pagrindinių renginių Lietuvoje pagarbos bėgimas organizuotas Ukrainoje, Estijoje, Portugalijoje, Lenkijoje, JAV, Australijoje ir kitose šalyse.

Visi geros valios žmonės Lietuvoje ar užsienyje kviečiami dalyvauti renginyje ir bėgti spalio 22 d. 1, 3, 6 kilometrus, įkelti nuotrauką į socialinius tinklus su grotažyme #InMemoriamKariams bei prisiminti ir pagerbti per anksti išėjusius Lietuvos karius ir auka paremti jų šeimas. Paaukoti galima skambinant ar siunčiant žinutę trumpuoju numeriu 1484 (auka – 2 eurai), iki spalio 31 d., pervedant savo auką į Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos banko sąskaitą Nr. LT36 7300 0100 0246 9222 (mokėjimo paskirtyje nurodant „Parama kario šeimai“) arba PayPal.me/Birutietes (parama@birutietes.lt). Visos aukos bus skirtos šiais metais mirusių karių šeimoms.

Renginį organizuoja Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga kartu su Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomene bei ją remiančiomis organizacijomis.

#InMemoriamKariams