Šį savaitgalį, spalio 22 d. vyko pagarbos ir paramos renginys „In Memoriam“. Jau aštuntą kartą organizuotas didysis renginys vėl sugrįžo į Vingio parką, kuriame ir buvo pradėtas organizuoti. Keletą metų dėl paskelbtos epidemiologinės situacijos šalyje „In Memoriam“ buvo organizuojamas lokaliai, mažesnėse grupėse.

LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos organizuojamas renginys šiemet sulaukė apie 1500 renginio dalyvių. Didžioji dalyvių dalis buvo Lietuvos kariuomenėje tarnaujantys kariai bei užsienio kariai atliekantys tarnybą Lietuvoje, kurie atvyko atiduoti pagarbos savo ginklo broliams ir sesėms. Bėgimu pažymėtas, pagarbos kariams įamžintas ir didžiulio palaikymo karių šeimoms aukojimo gestu paremtas renginys, kurio metu buvo suaukota daugiau nei – 9250 Eur. Šiais metais bėgimu buvo pagerbti ne tik Lietuvos, bet ir žuvę Ukrainos kariai.

Renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys, Ukrainos gynybos atašė Andrii Taulevych, Krašto apsaugos ministro patarėja Kamilė Šeraitė, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, Gynybos štabo viršininkas, Generolo Jono Žemaičio Karo akademijos viršininkas, NATO integravimo pajėgų Lietuvoje vadas, Lietuvos kariuomenės kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus, kiti svečiai. Renginį vedė žurnalistas, šaulys Edmundas Jakilaitis. Renginio svečius vaišino žinomas Lietuvoje šefas, italas Gan Luka Demarco. Po bėgimo renginio dalyviai galėjo pasiklausyti atlikėjų – Bjelle, kuri atliko visiems žinomą dainą „Brolužis“, taip pat ukrainiečių partizanų dainą atliko Aistė Plaipaitė ir Živilė Kropaitė – Basiulė, renginio dalyviai galėjo išgirsti Jokūbą Bareikį, Kariūnų chorą.

Birutietės dėkoja visiems geros valios žmonėms, kurie bėgdami pagerbė karius ir aukojo jų šeimoms. Šiais metais prie pagarbos bėgimo „In Memoriam“ prisidėjo kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys, Ukrainos gynybos atašė Andrii Taulevych. Taip pat prie renginio svariai prisidėjo Lietuvos kariuomenės pajėgos – Sausumos pajėgos, Specialiųjų operacijų pajėgos, Karinės jūrų pajėgos, Lietuvos Karinės oro pajėgos, Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Lietuvos, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas – jų vadai, vienetų vadai, kiti kariuomenės vienetai, jų kariai ir šeimos.

Už viešinimą dėkojame Lietuvos radijui ir televizijai (LRT), Strateginių iniciatyvų centrui, 15min.

Taip pat dėkojame visoms organizacijoms už pagalbą ir paramą organizuojant ir įgyvendinant paramos ir pagarbos karių atminimo renginį „In Memoriam“.

Aukoti dar galima iki spalio 31 d. Trumpuoju numeriu – 1484 (auka – 2 eurai) arba pavedimu į nurodytą organizacijos sąskaitą. Visos lėšos bus skiriamos mirusių ir žuvusių karių šeimoms.