rugsėjo 11, 2018 Birutietės 0Comment

Š. m. rugsėjo 7-9 dienomis Palangos karininkų ramovėje vyko LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos metinė konferencija. Konferencijoje dalyvavo Sąjungos pirmininkė Vilma Žukienė, Lietuvos kariuomenės vado vyr. patarėja Danguolė Bičkauskienė, sąjungos draugijų pirmininkės ir narės.

Konferencijos metu buvo aptarti pagrindiniai 2018 metais birutiečių organizuoti sporto ir edukaciniai renginiai, labdaros akcijos, kiekviena draugija patiekė savo veiklos ataskaitas, planuojamus kitų metų renginius. Vyko birutietės, Aušros Mažonės knygos “Nežinios fronto linijos. 12 tikrų istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio” pristatymas. Autorė pasidalino, kas paskatino parašyti knygą, kokie įspūdžiai išliko po pokalbių su karių žmonomis, kurios išlydėjo savo vyrus į karines misijas ir kaip vyko knygos kūrimo procesas.

Birutietės prisijungė prie kilnaus tikslo ir pagelbėjo 2 metų Simonui, kuris dėl įgimtos negalios negali girdėti. Tėveliai vienai ausytei reikalingą klausos aparatą (kuris kainuoja apie 6000 eur.) įsigijo savo lėšomis, tačiau antrajam lėšų nebeužteko. Mūsų organizacija surinko piniginę paramą – 1500 eur ir juos renginio metu perdavė Simonui ir jo šeimai.

Taip pat bendru balsavimu buvo renkama ” Metų Birutietė” – žmogus, ypatingai daug dirbantis draugijos labui, padedantis inicijuoti veiklą, įvairius renginius. Šiais metais “Metų Birutiete” tapo Rasa Buikienė, buvusi Vilniaus draugijos pirmininkė. Išrinktas ir “Metų Rėmėjas” – ištikima ir nuolatinė birutiečių draugė – Danguolė Bičkauskienė.

Po konferencijos birutietės aplankė karių kapus Kretingoje, Birutės paminklą Palangoje, susipažino su Japonišku sodu, jo įkūrimo istorija.

nuotraukos – I. Dautartienės ir I. Karalavičienės.

Facebook Comments
Sekite mus:
20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *