Liepos 19 – ąją Lietuvos valstybės himnu, padėkomis ir šiltais apsikabinimais vainikuota jau penktus metus iš eilės organizuojama Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos  patriotiškumo ir pilietiškumo ugdymo stovykla „Mes – Lietuvai“.

Stovykloje dalyvavo trisdešimt 10-15 metų amžiaus vaikų ir jaunuolių iš visoje Lietuvoje tarnaujančių karių šeimų, kurie susipažino su Lietuvos istorija, viduramžiais – žymiausiais to laikmečio mūšiais, nepriklausomybės kovomis, rezistencijos laikotarpiu, šiuolaikinės kariuomenės kūrimu, keliavo į žygius, rašė stovyklos dienoraštį ir prasmingai vasarojo. Stovykla vyko Lietuvos istorijos lopšiu vadinamoje Kernavėje.

Šiais metais stovyklautojai sulaukė itin garbingų svečių – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana ne tik aplankė vaikus pirmąją stovyklos dieną, bet kartu su jais mokėsi rišti mazgus, dainavo dainas, žaidė futbolą. Stovykloje lankėsi ir savo žiniomis su vaikais dalinosi istorikas Karolis Zikaras, prof. dr. Valdas Rakutis, dr. Justina Kozakaitė. Buvo organizuojamos Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukacijos – „Partizanų ginklai“, „Nesulaužyti priesaikos“. Rezistencijos laikotarpio temai šiais metais stovykloje buvo skiriamas išskirtinis dėmesys, todėl vaikai mokėsi Laisvės kovotojų dainų, rinkosi slapyvardžius, gilinosi į archeobiologiją, kuri atskleidė partizanų palaikų paieškas.

Stovyklautojais rūpinosi trys profesionalios, ilgametę patirtį stovyklose įgijusios pedagogės, o karinių paslapčių ir disciplinos mokė ir jaunuolių saugumą užtikrino kariai.

Organizatorės dėkingos Krašto apsaugos ministerijai už dalinį stovyklos finansavimą, kurio dėka stovykla buvo įgyvendinta. Taip pat Lietuvos kariuomenei ir jos atskiroms pajėgoms, kurios svariai prisidėjo įgyvendinat stovyklos veiklas. Jų metu stovyklautojai prisilietė prie tikrosios karių ginkluotės bei įdėmiai išklausė pasakojimo apie Lietuvos karius dalyvaujančius tarptautinėse misijose, iš arti stebėjo sraigtasparnio pažemėjimą bei kario nusileidimą iš jo. Be to jaunuoliai turėjo galimybę pasimatuoti XIV a. kario ekipuotę, šarvus, pasijusti riteriais bei sudalyvauti pačiose tikriausiose riterių kovose. Šaulių sąjungos atstovas pristatė organizaciją, vienijančią valstybės gynybai neabejingus tautiečius, o Karo medicinos tarnyba pamokė, kaip teikti pirmąją medicininę pagalbą.  

Septynios dienos prabėgo kaip viena akimirka, o žibančios vaikų akys ir begalinis noras sugrįžti ir vėl kitais metais byloja apie stiprią Lietuvos kariuomenės bendruomenę bei įsišaknijusį pilietiškumo ir patriotiškumo jausmą kiekvieno vaiko širdyje.