Kovo 2 d. Pakruojo krašto „Žiemgalos“ muziejuje vyko konferencija „Lietuvos moterys: artimui ir tėvynei“. Idėja surengti tokį renginį kilo muziejaus vadovei Daivai Skrupskelytei. Juo siekta ne tik nušviesti Lietuvos moterų draugijos veiklą tarpukario metais, bet ir atkreipti visuomenės bei politikų dėmesį į Lauksodžio kaimo puošmenos – paminklo kunigaikštienei Birutei, 1931 m. pastatyto Lietuvos katalikių moterų draugijos Lauksodžio skyriaus rūpesčiu ir lėšomis, būklę. Renginyje dalyvavo LR Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo narys, kraštietis, kalbininkas, humanitarinių mokslų daktaras Stasys Tumėnas, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos Panevėžio bei Šiaulių draugijų pirmininkės Danutė Zabielienė ir Inga Dilienė, gausus būrys svečių ir vietos gyventojų. Apie 1926 m. įkurtą Lietuvos katalikių moterų draugijos Lauksodžio skyrių, jo nares, veiklą papasakojo buvusi ilgametė Bardiškių kultūros namų direktorė Donė Legeza. Šiaulietė aktorė Nomeda Bėčiūtė, sklaidydama kraštiečio, Lietuvos sąjūdžio veikėjo, teisininko Motiejaus Čepo atsiminimų puslapius, prisiminė rašytoją, publicistę, visuomenės veikėją, politikę Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, jos indėlį į moterų draugijos veiklą. Mintimis apie iškilias tarpukario Lietuvos moteris dalijosi Seimo pirmininko pavaduotoja R. Baškienė, Seimo narys S. Tumėnas. D. Zabielienė ir I. Dilienė papasakojo apie šiandienos Birutiečių veiklą.
                Muziejaus vadovė D. Skrupskelytė išreiškė susirūpinimą dėl paminklo kunigaikštienei Birutei likimo. Vietos skulptoriaus Antano Nesavo sukurtas paminklas praranda estetinę išvaizdą, todėl jį būtina restauruoti. Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė E. Kižienė savo trumpame pasisakyme teigė, kad savivaldybė niekada nelieka abejinga visuomeninėms iniciatyvoms ir padeda jas pagal galimybes įgyvendinti. Nomeda Bėčiūtė, kurios abu tėvai kilę iš Lauksodžio apylinkių ir kuri pati yra didelė to krašto patriotė, pakvietė renginio dalyvius aukomis prisidėti prie paminklo išsaugojimo ir tam reikalui paskyrė 100 eurų. Jos idėją palaikė administracijos direktorė E. Kižienė, vietos gyventojai. Pirmosios aukos paminklo restauravimui jau surinktos.
             Kaunietė grafikė Indraja Raudonikytė pristatė muziejuje išeksponuotą portretų parodą „Visos jos Onos“, pasakojančią savo giminės moterų, turėjusių Onos vardą, istoriją nuo pat XVII a.
             Renginio metu už darbus Žeimelio kraštui pagerbta „Žiemgalos“ muziejaus vadovė Daiva Skrupskelytė, kuri  buvo apdovanota Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtu ženkleliu.