vasario 6, 2018 Birutietės 0Comment

 

2018 m. vasario 3 d. Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga minėjo Birutės vardo dieną. Šią dieną tradiciškai iš visos Lietuvos birutietės susitinka Kauno įgulos karininkų ramovėje.

Šventė prasidėjo Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, kur Kauno įgulos kapelionas mjr. Tomas Karklys, laimino birutiečių šeimas ir linkėjo stiprybės bei išminties tiek atsakingoje tarnyboje, tiek kasdieniniame gyvenime.

Renginio metu Sąjungos pirmininkė Vilma Žukienė ir draugijų pirmininkės uždegė aukurą, birutiečių simbolį, skleidžiantį šilumą ir uždegantį liepsnoti kiekvieną širdį gražiais ir prasmingais darbais savo kraštui. Skambant kanklių muzikai Kunigaikštienės Birutės atminimui skambėjo „Birutės daina“. Tylos minute pagerbti visi žuvę už Laisvę ir Tėvynės atminimą ir visos Anapilin išėjusios Birutietės. Sąjungos pirmininkė apžvelgė birutiečių veiklą ir pasidžiaugė nuveiktais darbais. Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį birutietės pasitiko nevienu gražiu ir turiningu renginiu. Labiausiai nusipelniusios birutietės bei birutiečių draugai, prisidėję organizuojant renginius, buvo apdovanoti padėkomis.

Viena džiugiausių šventės akimirkų – naujos narės, oficialiai įsiliejančio į organizaciją renginio metu. Kiekvienai naujai narei buvo įsegtas birutietės skiriamasis ženklas – segė, kurioje pavaizduota rūtos šakelė su karūna.

                Šventės dalyvius sveikino ir muzikinį kūrinį dovanojo Lijana Žiedelytė, fleita grojo Garliavos Jonučių gimnazijos 10-os klasės mokinė Urtė Morkūnaitė, kanklėmis skambino Kauno birutietės Asta Bogdanienė. Šokiu bei daina linksmino Kauno miesto tautinio meno ansamblis „Ratelinis“. Klaipėdos universiteto istorikas dr. Vytautas Jokubauskas apžvelgė svarbiausius Lietuvai šimtmečio įvykius ir pasveikino birutietes su ilgamečių tradicijų tęstinumu.

Nuot. aut. A. Kasputis

Facebook Comments
Sekite mus:
20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *