spalio 27, 2020 Birutietės 0Comment

Spalio 23–25 d. Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga jau šeštą kartą organizavo bėgimą „In Memoriam“. Gražia tradicija tapęs renginys buvo skirtas atminti ir pagerbti 2020 metais žuvusius ir mirusius Lietuvos karius. Viso savaitgalio bėgimo metu buvo surinkta daugiau kaip 6100 eurų lėšų. Aukoti dar galima iki spalio 31 d., todėl galutinė suma bus patikslinta vėliau. Surinktos lėšos bus perduotos šešioms 2019–2020 metais mirusių karių šeimoms. Šiais metais dėl epidemiologinės situacijos tiek kariniai daliniai bei pajėgos, tiek visi asmenys, gyvenantys Lietuvoje ar užsienyje buvo kviečiami dalyvauti virtualiame bėgime savo pasirinktoje vietoje, įkelti nuotrauką į socialinius tinklus su grotažyme #InMemoriam, pagerbti per anksti išėjusius Lietuvos karius ir auka paremti jų šeimas.

Birutietės džiaugiasi, kad pandeminė situacija nesutrukdė ir buvo gera matyti visoje Lietuvoje bėgančius karius ir tautiečius vardan savo karių – brolių ir sesių – atminimo, vardan paramos jų šeimoms. Šiais metais prie pagarbos bėgimo „In Memoriam“ prisidėjo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene, kuri kartu su birutietėmis bėgimu pagerbė išėjusius karius. 

Renginio idėja kasmet vis labiau plečiasi geografiškai – šiais metais „In Memoriam“ vyko Sakartvele, Anglijoje, JAV, Estijoje, Portugalijoje, Kipre, net ir tolimojoje Australijoje. Įkvėpti Birutiečių šiuos paminėjimo renginius organizuoja užsienyje tarnaujantys Lietuvos kariai kartu su vietos lietuvių bendruomenėmis. 

Šis renginys yra puikus visuomenės paramos kariuomenei pavyzdys. Jis taip pat parodo, kokia stipri yra kariuomenės bendruomenė. Birutietės, kaip karių šeimų ambasadorės, kartu su kariuomenės ir visuomenės pagalba visuomet pasiruošusios padėti karių šeimoms. Pagarbos ir paramos bėgimą šeštus metus iš eilės organizuoja Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga. Pirmą kartą šis bėgimas buvo surengtas 2015 metų rudenį, kai vieno maratono metu mirė majoras Vytautas Burokas. Taip Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos narėms kilo mintis atminimo renginiu pagerbti visus per metus įvairiomis aplinkybėmis mirusius karius. 

Birutietės širdingai dėkoja visiems už buvimą vienybėje kartu. 

🇱🇹

Facebook Comments
Sekite mus:
20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *